جستجوی بیمارستان

بیمارستان تخصصی زنان و زایمان ام البنین - مشهد

  نام بیمارستان: بیمارستان تخصصی زنان و زایمان ام البنین
 آدرس: مشهد - چهارراه زرینه – خیابان آیت الله بهجت – نبش آیت الله بهجت 16 - بیمارستان تخصصی زنان و زایمان ام البنین
 تلفن تماس:
5-2231061-0511
نوع: آموزشی، درمانی
زمینه کاری: زنان و زایمان
 تعداد تخت: 98
بخشهای پاراکلینیک: اتاق عمل-تخت زایمان-لیبر-اورژانس-پست پارتوم-تحت نظر اورژانس-مامایی
بخشهای بستری: NICU-بخش نوزادان-جراحی زنان و زایمان-زنان و زایمان (1)-زنان وزایمان (2)-اورژانس مامایی
وابستگی: دانشگاه علوم پزشکی
  سایت: http://woman.mums.ac.ir/index.php

درباره بیمارستان تخصصی زنان و زایمان ام البنین

این بیمارستان در سال 1354 در زمینی به مساحت 997 متر مربع با 58 تخت مصوب و بخش های بستری زنان وزایمان ، نوزادان و جراحی عمومی ،واحدهای درمانگاهی وپاراکلینیکی با ریاست آقای دکترهنگوال به عنوان بیمارستان خصوصی در محل خیابان رازی شرقی جنب بیمارستان سینا با نام بیمارستان آذر شروع به فعالیت نموده است. پس از مدت کوتاهی بیمارستان توسط دولت وقت خریداری گردید و به بیماران سرطانی اختصاص داده شد بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی نام بیمارستان به حضرت زینب (س) تغییر پیدا کردو در سال 1365 با ریاست جناب آقای دکتر سید احمد شریف به بیمارستان زنان تغییر کاربری داده شد.

در سال 1371 پس از ادغام دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداری ؛ این بیمارستان به دانشگاه علوم پزشکی مشهد واگذار گردید و از فروردین ماه همین سال ، سرکارخانم دکتر پورجواد ، به عنوان استادیار زنان به این بیمارستان منتقل شدند و در سال 1372 با انتصاب ایشان به عنوان ریاست بیمارستان و اهتمام وی دربه کارگیری متخصصین زنان وزایمان خانم و پرسنل پرستاری و مامایی خانم ؛ این بیمارستان با هدف ارائه خدمات تخصصی به زنان جامعه اسلامی ، گام موثری در احداث اولین مرکز تخصصی زنان در استان خراسان رضوی و در منطقه شمال شرق کشور برداشت ، که با استقبال عمومی بانوان استان خراسان رضوی و زائرین بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج (ع) مواجه گردید .

با تحقق این هدف عظیم و اجرای کامل طرح انطباق در این مرکز درمانی ، آمار مراجعین به بیمارستان رشد چشمگیری داشته که خود مستلزم افزایش امکاناتی از قبیل فضای فیزیکی ، نیروی انسانی و ... بوده است . از طرفی با احداث و ساختمان فعلی بیمارستان حضرت ام البنین (س) در محل خیابان آیت الله بهجت از سوی موسسه خیریه حضرت آیت الله شیرازی (ره) ، در سال 1384 این مرکزبا 64 تخت مصوب با هدف ارائه خدمات تخصصی به بانوان ، به دانشگاه علوم پزشکی مشهد واگذار گردید که با انتقال مجموعه هیات علمی ، کادر درمانی و پرسنل بیمارستان حضرت زینب (س) به ساختمان جدید بیمارستان حضرت ام البنین (س) به فعالیت خود ادامه داده است. هم اکنون این بیمارستان با مساحت 1552 مترمربع و زیربنای 5770 مترمربع با تعداد 136 تخت مصوب و درصد اشغال تخت 80% با ریاست سرکار خانم دکتر فاطمه تارا مشغول به ارائه خدمات تخصصی زنان به مجاورین و زائرین حرم مطهر رضوی می باشد.

اين بيمارستان هم اکنون با 136تخت مصوب و 98تخت فعال ؛ داراي بخشهاي :

 

1. جراحی زنان

2. زنان و مامایی

3. NICU

4. زایشگاه

5. اتاق عمل

6. زایمان ایمن

 

که هم اکنون با بکارگيري متخصصين:


زنان و زايمان (5 نفر ) ،

پریناتولوژی ( 1 نفر) ،     
جراحي عمومي (2نفر ) ، 
بيهوشي (10 نفر) ،
راديولوژي (2نفر) ، 
اطفال و نوزادان (9 نفر) ، 
داخلي ( 3 نفر ) ، 
دکتري داروساز (1 نفر)

پاتولوژی (1 نفر)

ارولوژی (2 نفر)


خدمات درماني را به بيماران ارائه مي نمايد.


چنانچه اطلاعات فوق نادرست یا ناقص است، لطفا با گزارش خطا به تصحیح اطلاعات کمک نمایید.

  موقعیت بیمارستان تخصصی زنان و زایمان ام البنین (برای مسیریابی اینجا را کلیک کنید)